Nikdy nevydaná píseň z Hartwall

21. září 2009 v 17:52 | Arianne Meri Oceansoul |  Zajímavosti
Ze všeho nejdříve bych se chtěla vzhledem k oběma blogům krátce omluvit za svoji dlouhou neaktivitu - tentokrát však nebyla chyba u mně vzhledem k lenosti... za vše mohl internet, který nešel od předminulého pátka tuším do čtvrtka minulého. Tudíž jsem byla lehce mimo dění.
A teď k věci:
V sobotu se odehrál dlouho očekávaný megakoncert v Hartwall Areně. Mimojiné tam byla hrána píseň, kterou Nightwish nahráli mezi prvními při pracování na DPP, ale protože skladatelem byl jistý Michael Nyman, nezískali nakonec právo umístit píseň mezi svoje studiové nahrávky - autorovi se totiž nightwishní verze nelíbila. A tak skupina věnovala na úplný konec show překvapení helsinským divákům, protože tuto píseň jménem The Heart Asks Pleasure First nechala přehrát při svém odchodu. Zde je již odkaz na samotný záznam z koncertu:
Prozatím jsem na první poslech stihla zachytit jen útržky melodie refrénu, poněvadž zpočátku jsem toho slyšela velice málo kvůli všudypřítomnému tleskání pomalu se rozcházejícího obecenstva. Určitě mám ale v plánu poslechnout si záznam znovu - pokud by se mi podařilo najít ho v nějaké opravdu pozoruhodné slyšitelnosti, zřejmě se s vámi o něj podělím.
O Nightwish teď zřejmě nějakou dobu neuslyšíme. Začínají dlouhé měsíce jejich zasloužené přestávky od veškerého koncertování; jednotliví členové se budou věnovat svým vlastním projektům - jak jsem už zmiňovala, například Anette nahraje svoji první sólovou desku.
Nové album tedy můžeme očekávat až někdy v roce 2011...(ach, taková doba!!)

V klidu se tedy obklopme studiovými nahrávkami, jež se nám doma za celou dobu existence Nighwish nastřádaly. Můžeme se také věnovat teorizování - bude nové album Nightwish skutečně akustické, jako bylo v samotném prvoplánu zakladatelových vizí...? Anebo bude pokračováním v zajetých kolejích rozmanitého orchestrálně-heavy znění jako Dark Passion Play? Či snad něco úplně jiného, tvrdšího, nebo naopak soundtrackového... Prozatím můžeme skutečně jen fantazírovat. Jako hladová šelma (kupříkladu vlčice, ať se fantazie čtenářů vydá slibným směrem) se však budu vrhat na každou novou informaci, to vám slibuji - a budu se snažit zde průběžně i něco zveřejňovat... to vám sice tak jistě neslibuji, přece jen jsem studentkou na plný úvazek a na blogování se mi dostává méně a méně času, nebo spíše si na to ten čas nedokážu vyhradit... nicméně trpělivost teď bude opravdu nutná, zdá se. Jak se mnou, tak s Nightwish.

Follow the Owl!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rozinka Rozinka | 23. září 2009 v 20:06 | Reagovat

Teda, zatím všechny ohlasy, který jsem na tenhle koncert slyšela, byly velmi pozitivní.... :) Dokonce to prej byla promakanější show než v roce 2005, a to už je celkem nářez! Musím najít všechny videa z Hartwallky!!

2 Anna Merisielu Anna Merisielu | E-mail | Web | 30. září 2009 v 20:44 | Reagovat

Já chci DVD!!!! =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama