Červenec 2009

Sleeping Sun ,,2008"

3. července 2009 v 15:56 | Arianne/Merisielu |  Songy
Už nějakou dobu se opakovaně vracím k jedné nahrávce z loňského koncertu Nightwish. Popravdě řečeno - po většinu času jsem neměla o Anette nijak valné mínění, pokud jde o koncertní zvládání písní přizpůsobených pro Tarju. Spíš jsem se živým nahrávkám vyhýbala, ale pár výtvorů od uživatele kati817 mě přesvědčilo o tom, že už to není žádné pištění, jak jsem se dlouho domnívala.


Neříkám, že se k jakkoli předělaným písním různých interpretů nestavím bez předsudků. Samozřejmě, že Nightwish je pořád stejná skupina - akorát s jinou vokalistkou - a všechny ty písně jsou zkrátka jejich. Ale tady všechny ty předsudky brzo opadly... Jako první se mi zalíbil úvod. No, zalíbil - prostě mi přišel originální a krásný. A dokonce ani na zpěvu samotném jsem neshledala nic nepříjemného nebo dokonce upištěného. Samozřejmě, že v té mezihře bych upřednostnila Tarjin styl bezeslovných vokálů - když pro nic jiného, tak jednoduše proto, že jsem si na ně zvykla a k celé písni zapadají jako puzzle - ale prostě a jednoduše... tohle je opravdu kvalitní nahrávka, kvalitní zpěv i instrumentalita. Až bych tomu skoro říkala Sleeping Sun 2008. =)

Misheard Wishmaster =)

3. července 2009 v 7:48 | Arianne Meri Oceansoul |  Ostatní
Tak blbosti... Ale včera jsem to teprve viděla na YT, ačkoli je tahle parodie na Wishmastera (už mi to psalo Wishamster :D) dost známá... no, znáte to, přeci jen bydlím v Zapadákově. =)

Nejvíc se mi tam líbí ten důchodce s hodinkami :D
Abyste věděli, tohle není žádná zvláštnost... Pro příklad ještě přihodím RumStein (Rammstein) :D


A zajímavost k tomu: Když se v Nightmailu nebo kde ptali Tuomase, jestli o tomhle vtípku ví, tak říkal, že dlouho neviděl nic tak vtipného, se on hyvä :D